3 lipiec 2020

Chwila nieuwagi...

fot. KMP w Rybniku
Do niecodziennego zdarzenia doszło w Rybniku przy ulicy Zebrzydowickiej. 79-letni kierowca podczas parkowania przed jednym z marketów, przejechał przez próg spowalniający i wjechał do środka marketu. Auto zbiło witrynę. Na szczęście nikomu nic się ni stało. Upały, to okres szczególnie trudny dla kierowców, którzy poruszają się po drogach. Niełatwa aura odbija się na naszym samopoczuciu oraz koncentracji. Niestety, wpływa to na jakość jazdy i coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdami.
REKLAMA

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Rybniku przy ulicy Zebrzydowickiej. 79-letni mieszkaniec Rybnika najprawdopodobniej pomylił gaz z hamulcem i p odczas parkowania przed jednym z marketów, przejechał przez próg spowalniający i wjechał do środka dyskontu. Auto zbiło witrynę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Pamiętajmy, że nie tylko deszcz czy śnieg pogarszają warunki na drodze. Również wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach. Uczestnicy ruchu w takich warunkach tracą czujność, są rozkojarzeni, ich reakcje są opóźnione, może dochodzić również do osłabnięć czy omdleń. Sytuacje takie mogą powodować niebezpieczne oraz często nieprzewidywalne manewry na drodze, których skutki mogą być tragiczne.

Apelujemy o ostrożność!

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
śląskie
118593
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rybniku

kiedy
2021-01-31 18:00
miejsce
Teatr Ziemi Rybnickiej, Rybnik,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-14 18:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury, Radlin,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-19 19:00
miejsce
Teatr Ziemi Rybnickiej, Rybnik,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-02-19 19:00
miejsce
Dom Kultury Rybnik-Chwałowice,...
wstęp biletowany