24 wrzesień 2021

Pies Kair znów wytropił skradziony jednoślad - skuter

fot. PAP
Pies policyjny Kair, służący w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie, kolejny raz wytropił skradziony pojazd. W zeszłym miesiącu odnalazł 3 motocykle, teraz – skuter.
REKLAMA

Jak poinformował w piątek zespół prasowy śląskiej policji, kilka dni temu mieszkaniec Częstochowy zgłosił kradzież skutera. Złodziej włamał się do jego garażu, skąd skradł jednoślad i różne narzędzia. Po kilku dniach złodziej wrócił w to samo miejsce i tym razem jego łupem padł sprzęt RTV.

Na miejsce włamania przyjechali Kair i jego przewodnik. Pies od razu złapał trop i ruszył w kierunku pozostawionego przez włamywaczy łupu. Kilometr dalej odnalazł skuter na terenie opuszczonej posesji.

To kolejny sukces tego policyjnego duetu – pod koniec sierpnia Kair pod opieką przewodnika odnalazł w zaroślach trzy spośród 5 skradzionych z garażu motocykli.

Prywatnie Kair słynie z zamiłowania do gumowych piłek, a zabawa z opiekunem nigdy mu się nie nudzi. (PAP)

Autorka: Anna Gumułka

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
śląskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Rybniku

kiedy
2022-01-14 17:30
miejsce
Teatr Ziemi Rybnickiej, Rybnik,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-14 20:15
miejsce
Teatr Ziemi Rybnickiej, Rybnik,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-01-28 17:30
miejsce
Teatr Ziemi Rybnickiej, Rybnik,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-02-26 16:00
miejsce
Teatr Ziemi Rybnickiej, Rybnik,...
wstęp biletowany